Elektroninio pašto svarba, vystant asmeninį prekės ženklą

2021-03-04
Indrė Širkienė
6 minutės

Kiekvienas laisvai samdomas specialistas, profesionalas ar ekspertas vieną dieną savo veikloje susiduria su situacija, kai supranta, kad elektroninis paštas yra būtinas įrankis, norint toliau sėkmingai ir patogiai plėtoti savo veiklą. Tuomet ir kyla tokie klausimai - “Ar man susikurti dar vieną Gmail, Yahoo paskyrą? O gal reikėtų kažko profesionaliau ir patikimiau? Kaip padaryti taip, kad žmonės lengvai ir greitai įsimintų mano el. pašto adresą?” 


Aš ir pati buvau tokioje situacijoje, kai pradėjau dirbti sau - ieškojau patikimo ir patogaus sprendimo tam, kad galėčiau administruoti laiškus, kurie susiję su mano profesine veikla. Ir štai keli dalykai, kuriuos supratau per dvejus metus:


Profesionalus el. pašto adreso pavadinimas - svarbu


Ką reiškia profesionalus? Iš esmės tai reiškia, kad jis yra paprastas, lengvai įsimenamas ir žmonėms jis neskamba juokingai ar keistai. Profesionalumą užtikrina ir toks el. paštas, kuris yra pririštas prie domeno (pavyzdžiui, labas@indresirkiene.lt atrodo profesionaliau nei indre123@hotmail.com). Beje, mano dabartinis el. paštas, labas@indresirkiene.lt, vartotojams parodo, jog turiu savo internetinę svetainę bei gali paskatinti juos apsilankyti mano virtualiuose namuose. 


Patogus el. pašto valdymas - būtinybė


Ar teko susidurti su situacija, kai išsiunčiate ne pilnai baigtą laišką su klaidomis ir tą suprantate tik paspaudę mygtuką “Send”? Man taip yra nutikę, tačiau mano naudojamas el. paštas, kurį turiu Hostinger platformoje, turi puikią funkciją, kuri dažnai gelbėja - yra galimybė laiško siuntimą atšaukti. Žinoma, tam skiriamos kelios sekundės, tačiau to kartais pilnai pakanka tam, kad neišsiųsčiau netikslaus laiško. Be to, dar viena funkcija, kuri yra didelis privalumas - matyti, kai kita pusė laišką perskaito (būtent dabartiniame savo el. pašte aš turiu galimybę stebėti, kada mano laiškas buvo perskaitytas ir tuo labai džiaugiuosi).


El. pašto parašas - būdas pasireklamuoti


El. paštas yra dar vienas jūsų komunikacijos kanalas. Taip, jis nėra plačiai matomas ar prieinamas, tačiau bendraujant su potencialiais klientais ar partneriais, šis kanalas gali tapti ir puikiu jūsų reklamos kanalu. Apie ką aš? Jūsų el. pašto parašas gali suteikti papildomos informacijos apie jus (Kas jūs esate? Kokias paslaugas teikiate? Kur galima daugiau sužinoti apie jus? Kaip su jumis susisiekti? ir kt.). Labai rekomenduoju suformuoti savo el. pašto parašą ir pridėti prie kiekvieno laiško - tokiu būdu dar plačiau paskleisite žinutę apie save (ir, žinoma, atrodysite dar patikimiau). 


El. pašto adresas suteikia galimybę plėstis


Suprantu, galbūt šiuo metu mintis apie savo komandos plėtimą ir atrodo lyg utopija, tačiau profesionalus el. paštas jums suteiks galimybę paprasčiau plėstis, kai tik to norėsite. Jeigu jūsų komandą papildys daugiau žmonių, jūs galėsite prijungti juos prie jau turimo domeno ir tokiu būdu visa jūsų komanda ar įmonė turės el. pašto adresą su vienoda pabaiga. 


Nuolaidos kodas: INDRESIRKIENE10Kaip sukurti patikimą profesionalų el. pašto adresą?


  1. Užregistruokite pavadinimą ir nusipirkite domeną

Kai jau žinote, kaip norėsite save pristatyti (ar vardu bei pavarde, o gal turėsite įmonės pavadinimą), galima pasitikrinti, ar toks domenas yra laisvas (tą galima daryti Hostinger svetainėje čia). Jeigu domenas yra laisvas, reikia jį įsigyti - būsite tikri, kad niekas kitas jo neužims. 

Jeigu norite užsirezervuoti savo domeną jau dabar bei užsisakyti savo internetinės svetainės talpinimo paslaugą ir el. pašto paslaugą, dalinuosi su jumis savo nuolaidos kodu, kuris suteiks 10% nuolaidą: INDRESIRKIENE10 ( http://www.hostinger.lt/indresirkiene10 )


  1. Sugalvokite el. pašto adreso pavadinimą

Domeną jau turite (galbūt ateityje jį panaudosite ir internetinei svetainei?), todėl dabar galite pagalvoti apie paprastą, profesionaliai skambantį el. pašto adreso pavadinimą. Keli pavyzdžiai:


info@indresirkiene.lt

labas@indresirkiene.lt

indre@sirkiene.lt

Patarimas - venkite naudoti skaičius, simbolius ar žodžius, kurie galėtų apsunkinti pavadinimą.


  1. Pasirinkite el. pašto platformą

Platforma jums gali suteikti įvairias galimybes - atšaukti išsiųstus laiškus, matyti, kas ir kada perskaitė jūsų laišką, grupuoti laiškus pagal kategorijas ir kt., todėl jos pasirinkimas yra svarbus. Aš pati rinkausi tarp kelių platformų, tačiau būtent Hostinger el. pašto platforma man pasirodė patogiausia dėl prieš tai įvardintų privalumų. 
Šis straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Hostinger.lt 


Kiti naudingi straipsniai:

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Ar norėtumėte du kartus per mėnesį gauti laišką su mano rekomendacijomis socialinių tinklų komunikacijai?

Daugiau patarimų apie socialinių tinklų komunikaciją ir prekės ženklo vystymą: