Internetinės svetainės domenas - kokį pasirinkti specialistui?

2021-03-24
Indrė Širkienė
6 minutės
Tik tada, kai susiduriame su internetinės svetainės arba socialinių tinklų paskyrų kūrimu, suprantame, kaip svarbu yra pasirinkti tinkamą, atpažįstamą ir įsimenamą verslo pavadinimą. Lygiai taip pat įsimenamas pavadinimas yra svarbus ir specialistams - ekspertams, laisvai samdomiems profesionalams bei kitiems asmeniniams prekių ženklams. 

Kai galvojau apie tai, kaip norėčiau viešumoje pristatyti save, kėliau tokius klausimus - ar man reikia slapyvardžio? Galbūt pristatyti save tik vardu? O gal vardu ir pavarde? Šiuos klausimus rekomenduoju išsikelti dar prieš pradedant viešą komunikaciją, nes ateityje tą pakeisti bus gan sudėtinga (reikės daugiau laiko bei finansinių investicijų). 

Priėmiau sprendimą, kad save pristatysiu vardu ir pavarde - Indrė Širkienė. Kodėl? Planavau, jog artimiausiais metais nesiplėsiu į užsienį, todėl lietuviams tiek mano vardas, tiek pavardė neturėtų būti sudėtingi. Slapyvardžio variantas taip pat atkrito, nes norėjau, kad žmonės aiškiai žinotų, kas aš esu (tiksliau, nesinorėjo slėptis). Nesirinkau ir pavardės trumpinio, nes pilna pavardė skamba natūraliau. Toks pasirinkimas vėliau padiktavo ir mano internetinės svetainės domeno pavadinimą, ir socialinių tinklų paskyrų pavadinimus. 

Esate specialistas ir galvojate apie savo svetainės domeną? Kviečiu skaityti toliau! Išskyriau kelis svarbius aspektus, kuriuos reikia apgalvoti prieš pasirenkant TĄ pavadinimą su kuriuo gyvensite ne vienerius metus. 


Ką norėsite pasiekti?

Apsirašykite savo tikslinę auditoriją ir nuspręskite, kur planuojate didinti savo žinomumą artimiausiais metais. Galbūt tai bus tik Lietuva? O gal svajojate ir apie tarptautinį žinomumą? Pastaruoju atveju labai svarbu, kad visame pasaulyje jūsų pavadinimas būtų įsimenamas, gan lengvai ištariamas ir perskaitomas, o domeno galūnė taip pat būtų įprasta tarptautinei rinkai. 

Pavyzdžiui, jeigu aš planuočiau didinti savo tarptautinį žinomumą, tikrai nesirinkčiau savo vardo ir pavardės, nes užsieniečiams jis yra pernelyg sunkus. Be to, savo domeno galūnę rinkčiausi taip pat ne .lt, o .com ar kokią kitą, kuri yra labiau atpažįstama pasauliniu mastu. 


Nuolaidos kodas domenams ir el. svetainių talpinimui: INDRESIRKIENE10


Kaip save pristatysite ne tik online, bet ir offline?

Apsispręskite, kaip save pristatysite tiek gyvai, tiek internetinėje erdvėje. Jeigu pasirinksite slapyvardį arba trumpinsite savo pavardę, o gal net ir vardą, tai tuomet tiek online, tiek offline erdvėse turite išlaikyti vientisumą ir visada prisistatyti vienodai. Tai reiškia, kad ir jūsų domeno pavadinimas turi skambėti būtent taip, kaip save pristatote. Taip, šioje vietoje vientisumas taip pat labai svarbus.

Beje, jeigu artimiausiu metu planuojate keisti savo vardą ar pavardę (pastarasis variantas pasitaiko dažniau), rekomenduoju dar geriau apgalvoti, kaip save pristatysite - ar vis dar su senąja pavarde? Ar su nauja? 


Ar domenas nėra užimtas? 

Išsiaiškinkite, ar jūsų pasirinktas pavadinimas nėra užimtas. T.y. ar nėra rezervuotas domenas būtent tokiu pavadinimu. Tą galite padaryti visiškai nemokamai šioje svetainėje: https://www.hostinger.lt/

Jeigu matote, kad domenas jau yra rezervuotas, galima galvoti apie kitokią galūnę (pavyzdžiui, rinktis ne .lt, o .com, .online, .net ir kt.). Taip pat galima galvoti ir apie visiškai kitokį pavadinimą. 

Visgi, šis žingsnis yra labai svarbus. Kartą mano klientas jau buvo užsitikrinęs savo vardo žinomumą ir tik tada sugalvojo rezervuoti domeną - deja, jis buvo užimtas. Reikėjo galvoti apie kitas alternatyvas, o tai tikrai apsunkino visą procesą. Domeną rezervuoti geriausia yra tuomet, kai jau aiškiai apsisprendžiate dėl savo pavadinimo. 


Ar domeno pavadinimas nėra per daug sudėtingas? 

Padaryti taip, kad vartotojams būtų kuo paprasčiau mus atrasti ir atpažinti yra labai svarbu. Tuo pačiu, tai yra nelengvas iššūkis ties kuriuo reikia dirbti ne vienerius metus. Net ir renkantis domeną būtinai apgalvokite, ar jis nėra sunkiai įsimenamas? Pavyzdžiui, ar jame nėra nereikalingų skaičių kombinacijų? Ar jame nėra dvigubų, trigubų pasikartojančių raidžių iš eilės? Ar jis nėra per daug ilgas? Visi šie dalykai gali apsunkinti domeno įsimenamumą. 

Prisiminkite, kad paprastas sprendimas visada bus patogiausias tiek jums, tiek jūsų potencialiems klientams!

Jeigu norite užsirezervuoti savo internetinės svetainės domeną jau dabar bei užsisakyti internetinės svetainės talpinimo paslaugą, dalinuosi su jumis savo nuolaidos kodu, kuris suteiks 10% nuolaidą: INDRESIRKIENE10 ( http://www.hostinger.lt/indresirkiene10 )


-

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Hostinger


Kiti naudingi straipsniai:

Prenumeruokite ir sužinokite pirmieji!

Ar norėtumėte du kartus per mėnesį gauti laišką su mano rekomendacijomis socialinių tinklų komunikacijai?

Daugiau patarimų apie socialinių tinklų komunikaciją ir prekės ženklo vystymą: